تبلیغات
تجربه و مهارتهای خودم در بازار کار - 5 راه عالی برای کسب درآمد از وبلاگ شما

5 راه عالی برای کسب درآمد از وبلاگ شما

نویسنده : hamed bemanad شنبه 5 مرداد 1392 07:33 قبل از ظهر  •   

                                   http://img.webhub.ir/tutorial/5-great-ways-make-money-blog/Make-Money-With-Blog-200x130.jpg                       

تعدادی از راه های کسب درآمد از اینترنت وجود دارد که روش های خوبی را برای کسب درآمد و نوشتن در سایت بیان می کنند. اما همه این روش ها تقریبا در سایت ها و وبلاگ های خارجی موفق خواهند بود ، زیرا در این راه حل ها بیشتر از سایت ها یا روش هایی یاد برده می شود که در ایران امکان استفاده از آنها وجود ندارد. البته راه های خوب دیگری در ایران و در بین سایت ها و بلاگ ها وجود دارد که روند وبلاگ نویسی را کمی دلنشین تر می نماید.

ممکن است با راه اندازی یک سایت ، بتوان بعد از چندین ماه کار مداوم ، فقط چند تومان برای هزینه میزبانی سایت بدست آورد که خیلی رقم قابل توجهی نیست و چنگی به دل نمی زند. اما شاید با روند رو به رشد سایت و ارسال مطالب تازه و جدید در وبلاگ بتوان در نهایت به یک رقم خوبی از درآمد از طریق سایتداری یا وبلاگ نویسی رسید.
ما سعی داریم تا امروز در این پست ، به معرفی راه و روش های خوبی که در ایران هم می توان از آنها از طریق سایت یا وبلاگ کسب درآمد کرد را شرح دهیم که امیدوارم کمی از هزینه های شما را پوشش و شما را دلگرم تر به وبلاگ نویسی نماید. ( البته پست “ 6 راه کسب درآمد آنلاین با طراحی ” دراین مورد در سایت منتشر شده است).

شاید شما هم مانند من با اخبار و مطالب مختلفی در مورد درآمد بعضی از وبلاگ ها و سایت های مطرح که بعضا توسط چند نفر یا حتی یک نفر اداره می شود را دیده و شنیده باشید. در بیشتر این مطالب ، به نکات مثبت و جنبه های خوب کسب درآمد از اینترنت پرداخته شده است و این فضا را ایجاد می کند که می توان از وبلاگ و یا سایت در عرض چندین هفته به درآمد خوبی رسید که من به شما می گویم که خیر ، اینچنین نیست و این طرز فکر بسیار اشتباه و بسیار مخرب است که می تواند فضای وبلاگ نویسی را با خطری جدی مواجه کند. اگر شما هم مانند دیگر افراد به این فکر می کنید که با راه اندازی یک وبلاگ می توان در مدت کوتاهی به درآمد رسید ، اشتباه می کنید و بهتر است این مطلب را تا انتها ادامه دهید تا دید بازتری به کسب درآمد از اینترنت پیدا کنید.

بیشتر سایت ها و وبلاگ های مطرح در ابتدا به صورت نیمه وقت و برای سرگرمی سایتی را راه اندازی و در آن فعالیت می کردند و بعد از 3 یا 5 سال از فعالیت خود به این نتیجه می رسیدند که باید برای جذب کاربران ، وقت بیشتری را صرف سایت خود کنند تا بتوانند به درآمد قابل توجهی برسند. البته در این بین هم سایت هایی وجود دارند که با روش های منحصر بفرد خود توانسته اند در زمان کوتاه تری به موفقیت برسند. پس یک رمز برای موفقیت در مدیریت سایت و وبلاگنویسی اینست :

  • تلاش مستمر و صبر برای رسیدن به مکانی که بتوان از آن کسب درآمد کرد.

1- فروش کتاب های الکترونیکی

اولین کاری که می توان برای کسب درآمد در سایت خود انجام داد ، فروش کتاب های الکترونیکی ( eBooks ) است. یکی از معروفترین سایت های ارائه کننده کتاب الکترونیکی ، سایت Rockablepress است که سود خوبی از فروش eBook های خود کسب می کند. پس چگونه می توان کتاب های الکترونیکی را در سایت یا وبلاگ خود به معرض فروش گذاشت؟

  • شما می توانید یک بخش یا قسمتی از سایت خود را به فروش کتاب های الکترونیکی خود اختصاص دهید.
  • شما می توانید یک سایت یا یک صفحه بسیار ساده وب Html را طراحی و کتاب خود را از این طریق بفروش برسانید.
  • می توانید یک یا دو فصل از کتاب خود را در سایتتان یا سایت دوستانتان در دسترس دانلود قرار دهید تا با خواندن قسمت هایی از کتابتان ، خواننده با دید بازتری به خرید کتاب های شما مایل شود.
  • شما می توانید از طریق تبلیغات ، نیز تبلیغ کتاب خود را انجام داده و کاربران را به صفحه خرید کتاب بکشانید و قسمتی  از کتاب را برای دانلود و در نهایت برای خرید تشویق کنید.

البته در ایران باید بستر مناسب و خوبی را برای خرید آنلاین کتاب در سایت انجام داد و نمی توان از طریق سایت های پرداخت آنلاین مثل Paypal اقدام کرد.

2- حق عضویت

چند سالیست که سایت های پربازدید برای ارائه مطالب خود به کاربرانشان از امکان حق عضویت استفاده می کنند. به این طریق که با قرار دادن مطالب عالی و اورجینال و مختص به خودشان ، کاربران را تشویق به عضویت پولی در سایتشان می کنند. البته این وضعیت در زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که بتوان مطالب و پست های منحصربفرد و جدیدی را در سایت قرار داد. شاید معروفترین سایت در این زمینه ، سایت Tutsplus باشد که با مطالبی بسیار کاربردی و بروز ، هم در جهت بالا بردن سطح آگاهی کاربرانش قدمی بر داشته و هم از طریق حق عضویت پولی ، کسب درآمد خوبی را برای خود ایجاد کرده است.
tutsplus

3- فروش پوسته ،قالب سایت و فایل های گرافیکی

یکی دیگر از راه هایی که می توان از آن طریق در سایت خود کسب درآمد داشت ، ساخت و طراحی پوسته و قالب و پلاگین و افزونه برای سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا و وردپرس است. از مشهورترین این سایت ها می توان به Elegantthemes و WP Plugins اشاره کرد.

البته بیشتر در سایت های خارجی و بسیار کم در سایت های ایرانی ، فروش فایل های گرافیکی به صورت PSD ، AVI داغ و محبوب است و طراحان گرافیکی از این راه و از طریق فروش آنها در سایت خود و سایت های دیگر به رقم خوبی از کسب درآمد نیز می رسند. از معروفترین سایت های در این حوزه هم می توان به IconEden و Iconshock اشاره کرد.

4- فروش محصول دیگر سایت ها

یکی از راه های خوب برای کسب درآمد از سایت و وبلاگ ، فقط این نیست که خود تولید کننده محصولات دیجیتالی مثل کتاب های الکترونیکی ، فایل های گرافیکی یا حتی محصولات فیزیکی مثل وسایل دیجیتالی یا کتاب های چاپی باشید. بلکه می توان از طریق محصولات تولیدی دیگر سایت ها نیز در سایت خود استفاده کرد که به این زمینه نیز افیلیت ( Affiliate ) گفته می شود. در ایران نیز از این موضوع استفاده شده و سیستم هایی با نام ” سیستم همکاری در فروش ” روی کار آمده اند که تقریبا روندی مانند سایت های بزرگ افیلیت دارند که شخصی که دارای سایت یا فروشگاه آنلاین است می تواند در سایت همکاری در فروش عضو شده و محصولات آن سایت را در سایت خود معرفی و قرار دهد و اگر کاربری از طریق سایت مذکور آن محصول را خریداری نماید ، درصدی از فروش به سایت نمایش دهنده می رسد. از مشهورترین سایت های جهانی می توان به سایت Amazon ، ClickBank اشاره کرد.

5-  تبلیغات

یکی از رایج ترین و پر استفاده ترین روش های کسب درآمد در کل وب ، استفاده از تبلیغات است. با روی کار آمدن گوگل ادسنس ( Adsense ) و ایجاد فضایی برای قرار دادن محصولات مختلف و تبلیغ آنها در سایت های عضو شده در ادسنس گوگل ، سایت های بسیاری را ترغیب به استفاده از تبلیغات در سایت های خود کرد و بعد از آن بود که سایت های دیگری مانند Adbrite ، Chitika و غیره روی کار آمدند. پایه و اساس تبلیغات در ادسنس نیز به صورت کلیکی محاسبه می شود که این کلیک ها برای محصولات مختلف به نسبت فرق کرده و پایین و بالا می شود. در ایران هم سایت هایی نیز برای تبلیغات کلیکی وجود دارند که فقط یک قیمت ثابت را برای تبلیغ ها در نظر می گیرند که از روی ناچاری و با بسته بودن ادسنس برای ایرانیان ، سایت ها مجبور به استفاده از این سیستم ها هستند که باز از هیچ چیز بهتر است و گاهی می توان هزینه هاست سایت را نیز از این طریق درآورد.

حرف آخر :

این روش ها و تکنیک هایی که گفته شد ، نه تنها به شما کمک خواهد کرد که مقداری از هزینه های جانبی وب سایت و وبلاگ خود را پر کنید ، بلکه می تواند نشان دهنده راه حل های خوبی برای ایجاد ترافیک برای سایتتان باشد. سعی کنید که هدف اولیه خود از تاسیس سایت را فراموش نکرده و فقط به کسب درآمد فکر نکنید که مطمئنا به هدف نهایی خود نخواهید رسید و وبلاگ نویسی و سایتداری نیز مانند هر شغل دیگری ، ظرایف و سختی های خود را دارد که با تلاش مستمر و مدیریت و صبر کافی می تواند در بلند مدت برای شما منبعی از کسب درآمد شود.

شما به عنوان یک ویلاگ نویس باید به سایت خود به عنوان یک کسب و کار نگاه کرده و زمان و مدیریت کافی برای آن صرف کنید و حتی برای سایت خود بازاریابی و تبلیغات و هزینه مناسبی را خرج کرده تا کاربران بیشتری را برای مطالب ارسالی خود جذب نمایید. در آخر هم فقط محتواست که می تواند کیفیت سایت و وبلاگ شما را بالاتر برده و کاربران بیشتری را جذب سایت کند و در اینجاست که بعد از مدتی می توانید به کسب درآمد فکر کرده و روش های گفته شده را امتحان کنید.

امیدوارم روزی شما هم به درآمد خوبی از سایت خود برسید و اگر نقطه نظر یا پیشنهادی در این ارتباط دارید ، خوشحال می شیم تا کامنت های شما را دریافت کنیم.

منبع : web............ir
برچسب ها: سایت های ptc ، کسب درآمد از اینترنت ،
آخرین ویرایش: شنبه 5 مرداد 1392 07:39 قبل از ظهر

دوشنبه 16 مرداد 1396 03:25 بعد از ظهر
whoah this blog is great i love reading your articles.
Keep up the great work! You recognize, a lot of persons are
hunting round for this info, you could help them greatly.
سه شنبه 6 تیر 1396 03:54 قبل از ظهر
Hello, Neat post. There's an issue with your website in internet explorer, would check this?
IE still is the market chief and a huge element of
people will omit your magnificent writing because of this problem.
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 08:38 قبل از ظهر
Hey there, You've performed an excellent job.
I will certainly digg it and for my part suggest to my friends.
I'm sure they'll be benefited from this website.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 03:48 قبل از ظهر
Hi there colleagues, its enormous paragraph concerning teachingand fully defined,
keep it up all the time.
سه شنبه 22 فروردین 1396 11:44 بعد از ظهر
My partner and I stumbled over here different page and thought I may as well check things out.
I like what I see so now i'm following you.
Look forward to looking over your web page yet again.
شنبه 19 فروردین 1396 05:16 بعد از ظهر
Wow, that's what I was seeking for, what a material!
existing here at this website, thanks admin of this website.
شنبه 12 فروردین 1396 09:34 بعد از ظهر
Howdy! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for
this website? I'm getting tired of Wordpress because I've
had issues with hackers and I'm looking at options for another platform.
I would be great if you could point me in the direction of
a good platform.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر